ULTRAFORMER III

ULTRAFORMER III to zabieg nieinwazyjnego liftingu oparty na przebudowie zasobów białek skórnych, który może być zastosowany na twarzy lub na ciele niezależnie od pory roku. Wykonywany jest przy użyciu urządzenia, które działa w technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli emitującego poprzez odpowiednio dobraną głowicę zogniskowaną wiązkę ultradźwięków o wysokim ładunku energii. Energia dźwięku zamieniana jest w tkance na energię termiczną. W efekcie dochodzi do miejscowego, kontrolowanego przegrzania tkanki. Wysoka temperatura w sposób nieinwazyjny niszczy w wybranym obszarze stare białka, nie powodując szkód w okolicznych komórkach. Pobudza to fibroblasty skórne do syntezy nowych zasobów kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność, napięcie i elastyczność skóry.

Ultradźwiękami liftingować można dowolnie wybrany obszar ciała, gdyż dzięki różnym przetwornikom energia HIFU może inicjować przebudowę na wybranej głębokości w skórze. To dlatego zabieg ULTRAFORMER jest wyjątkowo skuteczny zarówno przy likwidacji płytkich zmarszczek, podwójnego podbródka jak i tzw. boczków w talii.

Efekty zabiegu ULTRAFORMER widać już po pierwszym zastosowaniu. Ulegają one pogłębieniu w ciągu kolejnych tygodni, a ostateczne, długotrwałe rezultaty ujędrnienia i poprawy napięcia tkanki skórnej widoczne są po ok. 3 miesiącach, kiedy nowe włókna białkowe wypełnią miejsca po usuniętej tkance. Aby uzyskać pogłębienie efektu, po tym czasie można zabieg powtórzyć.

Lifting ultradźwiękowy nie wymaga rekonwalescencji, a dolegliwości bólowe o niewielkim nasileniu odczuwane są jedynie w podczas zabiegu.

Nie mogą go stosować kobiety w ciąży, osoby z aktywną opryszczką, zamianami skórnymi w obszarze przeznaczonym pod zabieg i z czynną chorobą nowotworową.

Zabieg na twarz trwa ok. 15-25 minut. Zabieg na ciało – do 2 godzin. Po zabiegu na twarzy i szyi zaobserwuje się: lepszy koloryt, uniesione powieki i odmłodzone spojrzenie, zmniejszenie zmarszczek – w tym na czole i przy oczach, lepszy kontur i ujędrnienie twarzy, redukcję podwójnego podbródka. ULTRAFORMER zastosowany na wybranym obszarze ciała spowoduje m.in. ujędrnienie skóry ramion, nóg, dekoltu, wzrost sprężystości skóry na brzuchu i redukcję tkanki tłuszczowej w tej okolicy, zmniejszenie tzw. boczków w talii, uniesienie piersi lub pośladków.