IPL (Intense Pulsed Light)

IPL to terapia światłem, bazująca na serii zabiegów regeneracyjnych zaprojektowanych do leczenia rozmaitych problemów pigmentacyjnych skóry (m.in. hiperpigmentacji, melasmy, poszerzonych porów, popękanych naczynek i in.), a także do usuwania zbędnego owłosienia.

Wiązka laserowego światła emitowana jest w taki sposób, by dotrzeć do czerwonego lub brązowego barwnika w skórze lub mieszku włosowym. Światło to pochłaniane jest przez czerwony barwnik krwi w naczynkach, powodując jego przegrzanie.

Takie naczynko ulega rozpadowi i jest usuwane z organizmu w naturalnych procesach naprawczych.

W podobny sposób odbywa się niwelowanie zmian pigmentacyjnych. W tym przypadku impulsy świetlne pochłaniane są przez brązowy barwnik, powodując rozpad melaniny.

Po kilku zabiegach skóra przybiera naturalny kolor. Zabieg jest bezpieczny, choć należy liczyć się z chwilowym dyskomfortem tuż po nim, kiedy pojawia się charakterystyczne uczucie pieczenia skóry. Obszary skóry poddane działaniu IPL zmieniają na jakiś czas jej kolor na ciemniejszy (fioletowo-szary).

Po 2-4 tygodniach skóra wraca do naturalnego koloru. Dla uzyskania odpowiedniego efektu. zaleca się odbycie terapii złożonej z 2-4 sesji, w odstępach co 2-3 tygodnie. Podczas terapii jak i po niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna UV (kremy z filtrem).