Scizer

SCIZER jest urządzeniem, które emituje skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużej energii (HIFU) i na największą dotychczas stosowaną głębokość.

Wykorzystuje się go do nieinwazyjnego modelowania sylwetki poprzez redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, bioder, talii, pośladków i ud, oraz do likwidacji cellulitu. Wiązka HIFU emitowana jest przez dwie głowice na różną głębokość: 9 mm i 13 mm – z tego powodu SCIZER bardzo dobrze sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej opornej na usuwanie, położonej w głębszych warstwach podskórnych.

Głowice mogą być wykorzystywane obie jednocześnie (co dodatkowo skraca czas zabiegu) lub pojedynczo.

Energia niesiona przez wiązkę ultradźwiękową powoduje kontrolowane, przejściowe przegrzanie ściśle wytyczonych obszarów ciała i zniszczenie komórek tłuszczowych bez naruszania tkanki okolicznej. Zniszczone komórki ulegają wchłonięciu i w sposób naturalny są wydalane. Nie dochodzi do rozciągnięcia skóry, gdyż HIFU korzystnie działają na zasoby kolagenowe tej tkanki.

Zabieg jest bardzo efektywny, ponieważ ultradźwięki emitowane przez dwie specjalne głowice skanujące działają na wyznaczonej, zawsze tej samej głębokości na całym obszarze skanowanym. To właściwość wyróżniająca SCIZERa. W innych urządzeniach do redukcji tkanki tłuszczowej energia emitowanej wiązki dociera na obszarze emisji na różną głębokość: płycej przy brzegach obszaru skanowanego, a głębiej pośrodku, czego efektem jest nierównomierna redukcja tkanki tłuszczowej.

Do uzyskania pożądanego efektu, czyli zmniejszenia tkanki tłuszczowej o ok. 2,5 cm wystarczy jeden zabieg na obszar docelowy. Ostateczne rezultaty w postaci wymodelowania sylwetki i sprężystej tkanki skórnej widoczne będą po ok. 18 tygodniach, kiedy wchłonięciu ulegną wszystkie zniszczone komórki tłuszczowe.

SCIZER nie może być stosowany u osób, u których grubość tkanki tłuszczowej jest mniejsza niż 1 cm, z przepukliną, z otwartymi ranami i uszkodzeniami skóry na powierzchni zabiegowej oraz u kobiet w ciąży.

Zabieg z wykorzystaniem SCIZERa nie wymaga rekonwalescencji ani przygotowań. Jest mało bolesny, gdyż w urządzenie zbudowano system błyskawicznego schładzania tkanek, dzięki czemu procedura jest komfortowa i nie odczuwa się termicznego działania ultradźwięków na komórki.