Radiofrekfencja mikroigłowa – System Secret RF

Radiofrekwencja mikroigłowa to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie terapii odmładzających i anty-aging skóry. Połączenie energii radiofrekwencji z małoinwazyjnymi mikronakłuciami idealnie sprawdza się do niechirurgicznej poprawy jakości i napięcia skóry, redukcji zmarszczek, zagęszczenia skóry i zmniejszenia widoczności porów. RF mikroigłową stosujemy także w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych i rozstępów, a także w leczeniu nadpotliwości pach.

SecretRF wykorzystuje bipolarną energię radiofrekwencji, transmitowaną bardzo precyzyjnie w głębsze warstwy skóry, za pomocą minimalnie inwazyjnych zestawów (kartridży)mikroigieł. W zależności od wskazań i obszaru zabiegowego stosuje się głowicę zaopatrzoną w 25 lub 64 mikroigły, izolowane lub półizolowane, wprowadzane na regulowaną głębokość od 0,5mm do 3,5mm.

Jak działa SecretRF ?

Energia frakcjonowanej fali radiowej generowana przez urządzenie, emitowana jest na zasadzie impulsu przez mikroigły, na określone, regulowane głębokości. Wprowadza ona w ruch cząsteczki polarne(np. cząsteczki wody ). W ten sposób w tkankach wokół powierzchni igieł wytwarzana jest energia cieplna. Energia ta, poprzez przegrzanie tkanek powoduje powstanie kontrolowanych mikrouszkodzeń ( stref denaturyzacji białek) w skórze właściwej. Samo rozgrzanie tkanek jest bardzo dokładnie regulowane przez budowę igieł. Nie ma ryzyka nadmiernego przegrzania skóry, które prowadzi do poparzeń.

Rozszczepiane są wiązania łączące włókna kolagenowe, co z kolei pobudza aktywność fibroblastów- komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. W efekcie tego dochodzi do nasilonej syntezy kolagenu.Proces ten jest odpowiedzialny za poprawę elastyczności i jędrności skóry, a także jej ogólnego wyglądu i jakości.

Dodatkowo energia wytworzona przez system igieł wprowadzanych w tkanki, powoduje zwiększenie napięcia włókien elastynowych, co daje efekt zmniejszenia widoczności porów, który obserwujemy już bezpośrednio po zabiegu. Zwiększa się też drenaż limfatyczny w obszarze poddanym zabiegowi.

Zobacz film wideo (kliknij play)

Wskazania do zabiegu

 • Wiotkość skóry w okolicach twarzy, szyi, dekoltu,
 • Utrata jędrności skóry,
 • Blizny potrądzikowe, pooparzeniowe,
 • Rozstępy,
 • Nadpotliwość

Efekty zabiegu SecretRF

Bezpośrednio po zabiegu

 • zwiększenie napięcia skóry, spowodowane obkurczeniem włókien kolagenowych
 • zmniejszenie widoczności porów, spowodowane obkurczeniem włókien elastynowych

Docelowe ( 6-9 tygodni po zabiegu)

 • zwiększenie jędrności i sprężystości skóry/ Dzięki stymulacji tworzenia się nowych włókien kolagenowych,skręcaniu się i zagęszczaniu włókien kolagenowych i powstawaniu nowych wiązań między włóknami.
 • wypełnienie drobnych zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu. Można to szczególnie zaobserwować w okolicy oczu, ust- tzw. zmarszczki palacza. Wypłycają się też delikatnie tzw.bruzdy nosowo wargowe i tzw. zmarszczki śmiechowe.

SecretRF a rozstępy.

Rozstępy to ubytki w skórze właściwej powstające na skutek mechanicznego urazu- rozerwaniu włókien kolagenowych i elastynowych w skórze. Zazwyczaj związane jest to z gwałtowną zmianą objętości tkanek, która powoduje bardzo mocne rozciągnięcie skóry.

Najczęściej rozstępy pojawiają się w okresie ciąży, ale mogą też pojawiać się w okresie intensywnego wzrostu i w okresie intensywnych ćwiczeń,gdy gwałtownie przyrasta masa mięśniowa.

Miejsca, gdzie najczęściej występują rozstępy to:

 • brzuch
 • uda
 • pośladki
 • biust
 • Mogą też występować na łydkach i ramionach.

Rozstępy powstają w dwóch etapach

Rozstępy zapalne, tzw.nowe/świeże. Te rozstępy są łatwiejsze w terapii. Dobre efekty możemy uzyskać stosując zabiegi z osoczem bogatopłytkowym-PRP.

Rozstępy zanikowe, tzw. stare. Rozerwane tkanki zamiast się regenerować zanikają. Największe trudności w terapii rozstepów to właśnie brak albo śladowe ilości prowidłowej tkanki w obrębie rozstępu, a także głębokie ich położenie, uniemożliwiajace skuteczne zabiegi.

Głowica SecretRF z 64 mikroigłami, dociera na głębokość do 3,5 mm, emitując energię o bardzo dużej mocy,precyzyjnie w miejsca uszkodzenia tkanek w rozstępie.

Bardzo silny bodziec termiczny i mechaniczny, zapoczątkowuje proces przebudowy i tworzenia się nowego kolagenu. Rozstępy powoli wypełniają się zdrową tkanką, wypłycają i zanikają.

RF mikroigłowy to innowacyjna metoda terapii rozstępów. Do tej pory, głównymi metodami były mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym lub innymi preparatami, pilingi chemiczne i zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2.

W porównaniu tych metod, zdecydowanie najlepsze efekty daję RFmikroigłowy.

Prezentowany opis procedury stosowania frakcyjnej radiofrekwencji (RF) mikroigłowej Secret 2.0 ma charakter ogólny  i nie stanowi informacji medycznej. Podstawą wykonania zabiegu, dla maksymalnego bezpieczeństwa pacjenta, jest zawsze indywidualna konsultacja.