Młode spojrzenie, czyli rewitalizacja okolicy oczu
Skóra powiek i w dolinie łez starzeje się najszybciej, dlatego wymaga delikatnej pielęgnacji, a okresowo wskazana jest rewitalizacja okolicy oczu. Najlepsze efekty osiąga się, łącząc metody na odmładzanie okolicy oka ze sobą i dobierając je stosownie do pory roku.
Szybki postęp procesu starzenia się okolicy oczu wynika z niewielkiej grubości skóry oraz ze znikomej ilości gruczołów łojowych w tym obszarze. Choć trudno w to uwierzyć, pierwsze zwiotczenia i przesuszenia w tym obszarze pojawiają się już po 20. urodzinach. Pierwsze zmarszczki pod oczami są konsekwencją tych właśnie zmian.
Profilaktyka i kompleksowość – zgodne z porą roku
Odmłodzenie okolicy oczu wymaga zdecydowanego, choć bardzo subtelnego postępowania – co wynika z delikatności tkanek otaczających oczy, a także z wrażliwości samych oczu. Oczywiście, zabiegi mające odmłodzić spojrzenie muszą być dostosowane nie tylko do stanu skóry w okolicy oczu, ale także do wieku osoby poddającej się zabiegom. I do pory roku – bo wprawdzie na rewitalizację okolic oczu można zdecydować się w dowolnym miesiącu, to jednak kluczem do sukcesu jest dopasowanie zabiegów do aury, jaka panuje w danym momencie za oknem. Wynika to z faktu, że skóra źle reaguje na niektóre zabiegi zimą lub latem. Z tego właśnie powodu w gabinecie medycyny estetycznej drtechmańska.pl laseroterapię zaleca się w okresie jesienno-zimowym, a przez cały rok – mezoterapię i nici biostymulujące.
Rewitalizacja okolicy oczu – cierpliwość popłaca
Kompleksową rewitalizację okolicy oczu można przeprowadzić, wykorzystując zabiegi nieinwazyjne oraz inwazyjne. Wszystkie sprzyjają odbudowie gęstości skóry i wzrostowi jej naturalnego napięcia. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, żeby zobaczyć efekty tych procedur medycznych. Bo wprawdzie pierwsze skutki rewitalizacji okolicy oczu widać już bezpośrednio po zabiegach, ale dopiero długofalowe zmiany w strukturze skóry, które zainicjowane zostają procedurami medycznymi, przynoszą pożądany, wyczekiwany efekt wyraźnego, głębokiego i długotrwałego odmłodzenia. Ostateczny wpływ zabiegów rewitalizujących okolice oczu można oceniać dopiero po upływie ok. 8 tygodni od chwili przeprowadzenia zabiegu.
Dla podtrzymania osiągniętych rezultatów, ważne jest okresowe powtarzanie zabiegów – mezoterapię warto wykonać raz na 2-3 miesiące, a co roku poddać się 1-2 zbiegom laserowym w okresie jesienno-zimowym.
5 najlepszych procedur na rewitalizację okolicy oczu
dżywcza mezoterapia, profilaktyczny botoks, odmładzająca laseroterapia, liftingujące nici i stymulująca technologia HIFU – oto 5 zabiegów, których zastosowanie na okolice oczu pomaga w zachowaniu młodego wyglądu oraz w przebudowie struktury skóry tego obszaru. Mogą być stosowane osobno lub – lepiej – jako zabiegi wzmacniające efekty innych procedur.
Mezoterapia okolic oczu i HIFU – odżywczy koktajl dla promiennego spojrzenia
Wspomniana wyżej mezoterapia okolicy oka to zabieg dający lekarzowi medycyny estetycznej duże pole do manewru. Polega na tym, że w wybrany obszar skóry wstrzykuje się bardzo cienką igłą niewielkie ilości koktajli odżywczych na bazie kwasu hialuronowego, które poprawiają nawilżenie i gęstość skóry oraz krążenie krwi w tym obszarze, rozjaśniają tkankę znajdującą się tuż przy oczach i działają przeciwobrzękowo. W zależności od wieku pacjenta, indywidualnych potrzeb jego skóry lub pory roku można stosować różne koktajle, które zostaną zaaplikowane podczas mezoterapii. Bezpośrednio po zabiegu widać wyraźnie młodsze i bardziej promienne spojrzenie, gdyż skóra wokół oczu staje się wygładzona i napięta. Dalsze, korzystne zmiany w skórze okolic oczu potrwają ok. 6 tyg. po zabiegu i przyniosą pogłębiający się stopniowo lifting skóry w okolicy oczu.
Dobre napięcie i zagęszczenie skóry okolicy oka będzie także skutkiem zastosowania technologii HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound), czyli działania zogniskowanej wiązki ultradźwięków o precyzyjnie dopasowanym ładunku energii. Kiedy fala ultradźwięków dociera do skóry, penetruje ją i zamienia się w energię termiczną. Jej zogniskowanie powoduje, że dochodzi do kontrolowanego, miejscowego przegrzania tkanek. Wskutek tego część włókien kolagenu i elastyny w skórze wokół oczu ulega zniszczeniu. Jednocześnie zainicjowane zostają procesy regeneracji, dzięki którym wytwarzane są nowe zasoby białek skóry – odtwarzana struktura jest gęsta, zwarta i jędrna.
Laserowy resurfacing i superlekkie krawiectwo na skórze okolic oczu
W sposób podobny do HIFU działa laser frakcyjny CO2 – z tą różnicą, że tu na skórę okolic oczu działa wiązka promieni świetlnych. Przenikając głęboko przez tkankę, niszczy w precyzyjnie wybranych obszarach białka skóry i pobudza fibrocyty skórne do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny w kolumnach, które powstały po naświetleniu laserową wiązką. Nowo powstające rusztowanie skórne tworzy się stopniowo – dlatego też po zabiegu przez kilka tygodni obserwuje się postępującą poprawę wyglądu tkanek wokół oczu. Najlepsze efekty uzyska się, stosując laser frakcyjny w skojarzeniu z innymi zabiegami rewitalizującymi.
Na stopniową poprawę wyglądu mogą liczyć także osoby, które zdecydują się na zastosowanie nici biostymulujących Aptos. To biodegradowalne chirurgiczne nici Aptos z serii Nano Vitis uformowane w warkocz. Umieszcza się je pod skórą, a tam splecione dotychczas włókna ulegają stopniowo rozprężeniu, co powoduje wygładzenie skóry i działa biostymulująco na wzrost jędrności tej tkanki. Poprzez resurfacing laserowy oraz zastosowanie biostymulujących nici Aptos uzyskuje się wyraźną poprawę witalności skóry, gdyż jej struktura ulega zagęszczeniu, zmarszczki okolicy oka wygładzają się (szczególnie na powiece dolnej), a dolina łez i brzeg oczodołu stają się delikatnie płytsze i wypełnione.
Profilaktyka to podstawa. Także przy oczach
Decydując się na odmłodzenie okolicy oczu, warto stawiać nie tylko na kompleksową poprawę gęstości, nawilżenia i jędrności skóry w tym obszarze, ale także na działania prewencyjne, dzięki którym rewitalizację można odsunąć w czasie. Działanie prewencyjne ma jeszcze jedną zaletę: może wzmocnić i ustabilizować efekty osiągnięte poprzez inne zabiegi odmładzające i regenerujące. Profilaktycznie działa botoks, toksyna bakteryjna, której możliwość zastosowania do poprawy estetyki wyglądu zauważono przypadkowo – przy okazji leczenia zeza. Botoks wystrzyknięty w okolicę oka poradzi sobie ze marszczkami i opadającymi powiekami. Co najważniejsze – można go stosować już od 25. r.ż. I skutecznie łączyć z innymi zabiegami poprawiającymi wygląd okolic oka, uzyskując w ten sposób kompleksową rewitalizację tkanek tego obszaru, a przez to – odmłodzone, wyraźne spojrzenie.
Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.