Mezoterapia szyi i dekoltu – odnowa skóry po wakacjach albo przygotowanie przed wakacjami

Lato – czas beztroski: na twarzy wiatr, słońce i krople wody. Do tego wspaniałego okresu warto skórę odpowiednio przygotować, a po wakacjach – zregenerować i odżywić. Na szczęście jest mezoterapia. Z jej dobrodziejstw możemy korzystać już od 1952 roku.

Dlaczego mezoterapia przed wakacjami i po nich?

Słońce, wiatr i woda (szczególnie słona lub chlorowana) tworzą mieszankę, która skutecznie wysusza skórę i przyczynia się do jej fotostarzenia. Wyjątkowo wrażliwe na negatywne wpływy tej wakacyjnej mieszanki są szyja i dekolt. Skóra w tych obszarach jest cienka i dlatego tu właśnie bardzo szybko dochodzi do przesuszenia i uszkodzenia tej tkanki. W efekcie zmarszczki się tworzą lub pogłębiają, skóra staje się przesuszona, mało jędrna i pojawiają się przebarwienia oraz plamy posłoneczne.

Aby do takich zmian nie doszło skórę przed wakacjami warto wzmocnić, czyli odżywić, nawilżyć i zrewitalizować. I zrobić to samo po wakacjach, jeśli letnia niefrasobliwość doprowadziła do pogorszenia stanu tkanki okrywającej ciało.

Jak działa mezoterapia?

Mezoterapia polega na dostarczaniu do skóry odżywczego koktajlu, którego skład dobierany jest w zależności od potrzeb tej tkanki. Zastosowane mogą być wyciągi roślinne, osocze bogatopłytkowe PRP, witaminy, leki homeopatyczne lub środki farmakologiczne czy kwas hialuronowy. W mezoterapii igłowej składniki te dostarcza się poprzez wkłucie bardzo cienkimi igłami w warstwę śródskórną lub tuż pod skórę. W zabiegach mezoterapii bezigłowej składniki biologicznie aktywne wtłaczane są w skórę z wykorzystaniem procesów fizycznych przy użyciu odpowiednich aplikatorów przykładanych do ciała..

Kiedy składniki odżywczego koktajlu znajdą się w skórze, pobudzają do pracy znajdujące się tam fibroblasty. Dzięki temu wytwarzane są nowe zasoby kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ponieważ mezoterapia przyspiesza krążenie, produkcja białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność tkanki skórnej przebiega dynamicznie i sprawnie.

Jakie korzyści przynosi mezoterapia zastosowana na szyję i dekolt?

Mezoterapia to zabieg, który – w zależności od zastosowanych składników aktywnych i metody – może dogłębnie zrewitalizować, odżywić i ujędrnić skórę. Pierwsze efekty będą widoczne już po jednorazowej aplikacji – szczególnie, kiedy zastosowany zostanie koktajl witaminowy i kwas hialuronowy. Pobudzone mezoterapią krążenie i procesy odnowy w ciągu następnych tygodni po zabiegu przyniosą efekty w postaci stopniowej, zauważalnej poprawy wyglądu i stanu skóry na szyi i dekolcie:

  • poprawi się nawilżenie oraz jędrność i napięcie tej tkanki;
  • zmarszczki ulegną spłyceniu, a te mniejsze – wygładzeniu;
  • zostaną zredukowane plamy na skórze, worki pod oczami;
  • znikną tzw. chomiczki i zredukowany zostanie podwójny podbródek;
  • przyspieszy wzrost włosów (jeśli mezoterapia dotyczyła skóry głowy)

Aby mezoterapia przyniosła optymalny efekt wzmacniający skórę szyi i dekoltu przed działaniem czynników typowych dla lata, lata, powinna być wykonana najlepiej 2 miesiące przed wakacjami. Z kolei po powrocie z urlopu warto poddać skórę rewitalizacji natychmiast.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.