APTOS – nici podtrzymujące urodę

APTOS to system nici oraz metod ich implantacji w skórze wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Nici mogą być biodegradowalne (wykonane są wtedy z kwasu polimlekowego) lub nierozpuszczalne (z polipropylenu). System opracowano w 1996 r., ale na bieżąco jest on unowocześniany i wzbogacany. Stanowi znakomitą alternatywę dla inwazyjnych operacji plastycznych, dając efekty, które utrzymują się od 2 do nawet 5 lat.

Nici APTOS stosowane są do:

  • liftingu i konturowania twarzy;
  • liftingu szyi, dekoltu;
  • poprawy jakości skóry i jej rewitalizacji;
  • modelowania, ujędrniania, unoszenia wybranych obszarów ciała, np. biust, brzuch, ramiona, uda.

W zależności od celu, jaki ma być osiągnięty, wykorzystuje się nici gładkie lub z mikrowypustkami, proste lub spiralne. Nić mogą tworzyć pojedyncze albo splecione mikrowłókna polimerowe. Każda nić zaopatrzona jest w cienką prostą lub wygiętą igłę (kaniulę); może też mieć zamocowane delikatne ale ostre narzędzie tnące lub być z dodatkiem kwasu hialuronowego.

Jak działają nici APTOS?
Nici, które umieszcza się pod skórą zgodnie z wcześniej zaplanowanym schematem, tworzą mocny, elastyczny szkielet podtrzymujący i naciągający tkanki oraz pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny. Specjalne zaczepy utrzymują nici we właściwym miejscu. Z kolei mikrowypustki (ułożone w jednym lub w wielu kierunkach) uniemożliwiają cofanie się i przemieszczanie nici w tkankach oraz zwiększają produkcję białek skóry. Zawarty w niektórych niciach kwas hialuronowy nawilża i sprzyja ujędrnieniu oraz biorewitalizacji skóry, pozytywnie wpływając na aktywność fibroblastów wytwarzających kolagen i elastynę.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.