Regenera Activa – nowoczesne leczenie łysienia androgenowego

Regenera Activa – nowoczesne leczenie łysienia androgenowego
Regenera Activa to nowatorski system do leczenia łysienia androgenowego. Polega na przeszczepie autologicznym komórek pacjenta jemu samemu. Oznacza to redukcję ryzyka odrzucenia przeszczepu do minimum, a jednocześnie wprowadzenie do organizmu komórek progenitorowych, czyli dorosłych komórek macierzystych. Ich zadaniem będzie dotrzeć do obszarów dotkniętych łysieniem i zaktywować cebulki włosowe do regeneracji czupryny.

Jak działa system Regenera Activa?
Lekarz pobiera ze skóry znajdującej się na karku tuż przy linii włosów trzy małe fragmenty o średnicy 2,5 mm. Biopsje wykonywane są tam, gdyż jest to obszar najmniej narażony na łysienie androgenowe, a zatem zawiera wiele wartościowych komórek macierzystych. Komórki te są izolowane, a następnie aplikowane na skórę głowy metodą mezoterapii igłowej.

Jakie efekty uzyskuje się dzięki Regenera Activa”?
Po serii zabiegów zwalnia tempo utraty włosów. To rezultat podania biostymulującego koktajlu z komórek macierzystych bezpośrednio w pobliżu mieszków włosowych. Dzięki Regenera Activa proces łysienia można nie tylko spowolnić, ale także odwrócić, gdyż w skórze głowy zacznie przybywać aktywnych składników pobudzających porost włosów. Pierwsze efekty widać od razu po pierwszym zabiegu, ale dopiero po kilku sesjach ulegają one pogłębieniu i utrwaleniu.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.