Kwas polimlekowy

Zabieg odmładzający z użyciem kwasu polimlekowego to alternatywa dla pozostałych zabiegów medycyny estetycznej mających na celu odmłodzenie i wygładzenie skóry. Kwas polimlekowy to związek syntetyczny, który dopiero stosunkowo niedawno znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej i zabiegach poprawiających wygląd i hamujących proces starzenia się skóry. Nie jest to jednak typowy wypełniacz zmarszczek – jego działanie skupia się głównie na pobudzeniu wytwarzania kolagenu przez skórę, dzięki czemu efekt zabiegu jest bardzo naturalny.

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty kuracją z kwasem polimlekowym zalecam wizytę kontrolną po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu w celu sprawdzenia efektów oraz ewentualnej konieczności powtórzenia zabiegu. Efekty po profesjonalnie wykonanym zabiegu z kwasem polimlekowym utrzymują się od 2 do 2,5 lat.

Właściwości kwasu polimlekowego

Kwas ten jest coraz bardziej docenianym składnikiem w medycynie estetycznej. Za jego atrakcyjność odpowiadają właściwości, dzięki którym efekty zabiegów są długotrwałe i bardzo naturalne.
Najważniejsze zalety kwasu polimlekowego to:

  • stymulacja produkcji kolagenu w skórze, dzięki czemu poprawia się objętość skóry, redukują się oznaki starzenia, a efekty zabiegu są bardzo naturalne, ponieważ kwas polimlekowy pobudza produkcję kolagenu, a nie tylko wypełnia zmarszczki,
  • substancja kwasu polimlekowego stopniowo, z upływem czasu jest rozkładana przez organizm w sposób naturalny,
  • kwas polimlekowy ma bezpieczne zastosowanie w medycynie,
  • długotrwale utrzymujące się efekty.

Wskazania

• widoczne, pogłębione zmarszczki,
• brak napięcia w skórze,
• poprawa owalu twarzy,
• zanik tkanki podskórnej, czyli zapadnięte policzki, mocno zarysowane doły skroniowe, uwydatnione zmarszczki śmiechowe,
• skóra pozbawiona witalności, blasku,
• widoczne bruzdy.

Przeciwwskazania

• infekcje skórne w obszarze planowo objętym zabiegiem,
• stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych,
• choroby autoimmunologiczne.

Przebieg zabiegu

Kwas polimlekowy można podawać za pomocą kaniuli lub cienkich igieł. Po tej czynności miejsca, gdzie podany był preparat są masowane, aby odpowiednio rozprowadzić go w skórze. Masaż powinien być powtarzany regularnie przez dwa tygodnie, dwa razy dziennie, około 5 minut rano i 5 minut wieczorem.

Zalecenia pozabiegowe

W efekcie nakłucia i podaży substancji aktywnych bezpośrednio w skórę, naturalne jest występowanie zaczerwienienia lub obrzęku, które jednak niwelują się w ciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu z kwasem polimlekowym. W tym czasie zalecamy nie korzystać z sauny oraz gorących kąpieli, ponieważ może to wpłynąć na opóźnienie procesu gojenia.

Ponadto zaleca się zrezygnowanie, nawet na kilka miesięcy, z ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV (np. solarium).

Celem jeszcze lepszego rozłożenia i działania preparatu z kwasem polimlekowym w tkankach, warto wdrożyć delikatne, regularne masaże twarzy w miejscach objętych zabiegiem.

Czy warto zastosować zabieg odmładzająco-regenerujący z kwasem polimlekowym?

Tak, jest to zabieg zdecydowanie wart uwagi. Ze względu na właściwości kwasu polimlekowego, które opisaliśmy powyżej, sam zabieg, jak i efekty po jego wykonaniu różnią się od klasycznych zabiegów przeciwzmarszczkowych czy odmładzających. Zastosowanie kwasu polimlekowego zapewnia długotrwałe, naturalne rezultaty, bez efektu sztucznego wypełnienia zmarszczek.