Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to najbardziej efektywny i najczęściej używany laser do przebudowy skóry. Charakteryzuje go najdłuższa długość fali wśród wszystkich laserów. Używa się go do odmładzania skóry, usuwania drobnych i głębokich zmarszczek, jak również – głębszych blizn potrądzikowych.

Ponadto, laser frakcyjny doskonale sprawdza się do usuwania przebarwień posłonecznych, poprawy struktury skóry, jak i przy leczeniu rozstępów. Można go także stosować w miejscach, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna – np. w okolicy powiek i ust. Laser doskonale sprawdza się także przy usuwaniu blizn pooperacyjnych (np. po operacji korekty piersi, plastyce brzucha, cięciu cesarskim), blizn powypadkowych, po pogryzieniach i in.Działanie lasera frakcyjnego CO2 opiera się na pobraniu wiązki promieniowania, dzieląc ją na tysiące mniejszych promieni światła.

Te zaś penetrują głębokie warstwy skóry, tworząc mikrostrefy zniszczeń. Poprzez wypychanie zniszczonych pikseli skóra reperuje się, zastępując te obszary tkankę zdrową. Ciepło towarzyszące wiązce laserowej rozgrzewa włókna kolagenowe, co dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu. Ostateczne efekty przebudowy skóry widoczne są po 3 do 6 miesięcy (wówczas skóra całkowicie zagoi się po zabiegu).

Bezpośrednio po zabiegu (co trwa 7-14 dni) następuje okres (około 4-6 tygodni), kiedy skóra może być delikatnie zaróżowiona, mimo że jej wygląd już wtedy jest ładniejszy (skóra jest gładsza w dotyku i bardziej jednolita). Gdy wróci normalny kolor, widoczne jest zmniejszenie ilości zmarszczek, nierówności, a skóra jest pełna blasku.