Ultraformer – głębokie ujędrnianie od pierwszego zastosowania

Ultraformer – głębokie ujędrnianie od pierwszego zastosowania
Ultraformer emituje zogniskowaną wiązkę ultradźwięków o wysokiej intensywności (z ang. HIFU – High Intensity Focused Ultrasound). Dzięki temu ultradźwięki docierają głębiej niż fale radiowe czy wiązka laserowa i skutecznie pobudzają produkcję białek skóry, szczególnie kolagenu – w głównej mierze odpowiedzialnego za jędrność tkanki okrywowej ciała.

Jak działa Ultraformer?
Zogniskowana energia HIFU powoduje krótkie kontrolowane miejscowe przegrzanie tkanek. Wysoka temperatura niszczy miejscowo stare białka. Proces ten pobudza fibroblasty skórne do produkcji nowych zasobów kolagenu i elastyny. Wypełniają one przestrzenie powstałe po termicznie zniszczonych fragmentach tkanek i tworzą nowe, silne rusztowanie z włókien białkowych. Zainicjowany przez wiązkę HIFU remodeling białkowych zasobów skórnych automatycznie poprawia jędrność tej tkanki.

Korzyści z zastosowania Ultraformera
Ponieważ ultradźwięki przenikają skórę na całej jej grubości i wnikają w tkankę podskórną, dają natychmiastowy, głęboki rezultat liftingujący na twarzy, szyi i dekolcie. Po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu, kiedy zacznie przybywać kolagenu i elastyny wytwarzanych przez pobudzone fibroblasty, jędrność skóry wyraźnie się poprawia, spłycają się zmarszczki, następuje poprawa napięcia skóry na szyi i ujędrnienie skóry na dekolcie. W efekcie zmniejszają się lub znikają „chomiczki” na policzkach i podwójny podbródek, powieki górne zostają uniesione, a owal twarzy wyraźnie się poprawia.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.