Nici APTOS – ujędrnianie skóry np. policzki, podbródek

System APTOS składający się z nici polimerowych biodegradowalnych lub trwałych oraz technik umieszczania nici w tkankach może być zastosowany do ujędrniania skóry. Wykorzystuje się tu zjawisko aktywowania fibroblastów do wytwarzania protein, które odbudują rusztowanie białkowe uszkodzone podczas wprowadzania nici w tkanki. Dotyczy to głównie zapewniającego jędrność skóry kolagenu i elastyny nadającej tkankom elastyczność.

Do zabiegów wykorzystuje się nici proste lub skręcone w kształcie warkocza.

Jak działa ujędrnianie skóry przez nici APTOS?
Podczas umieszczania nici w tkankach dochodzi do kontrolowanego, zlokalizowanego niszczenia białek. Proces ten jest bardziej intensywny dla zabiegów wykonywanych nićmi zaopatrzonymi w mikrowypustki. Mikrozniszczenia tkanek pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych zasobów kolagenu i elastyny, którymi wypełnione zostaną przestrzenie w sąsiedztwie nici oraz pustka, jaka powstanie, kiedy biodegradowalna nić ulegnie całkowitemu wchłonięciu przez organizm. Jeśli nić jest skręcona z kilku włókien w warkocz, bezpośrednio po zaimplantowaniu warkocz polimerowy ulega stopniowemu rozpleceniu, zwiększając w ten sposób swoją powierzchnię liftingującą. Ujędrnieniu skóry sprzyja też zawarty w niciach kwas hialuronowy, ponieważ zatrzymuje w skórze wodę.

Jakie efekty uzyskasz, stosując nici APTOS?
Dzięki jędrnej skórze twarz i ciało młodnieją oraz nabierają zdrowej sprężystości. Partie twarzy dotychczas zwiotczałe i ze zmarszczkami zostają wypełnione i uniesione. Efekt liftingu i dobrego naciągnięcia skóry uzyskuje się zaraz po zabiegu. Poprawę jędrności i sprężystości tkanek obserwuje się stopniowo w miarę, jak przybywa kolagenu i elastyny.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.