Mezoterapia skóry głowy – koktajl młodości dla włosów

Mezoterapia skóry głowy – koktajl młodości dla włosów
Mezoterapia skóry głowy polega na dostarczeniu do tego obszaru składników biologicznie aktywnych. Wprowadza się je z wykorzystaniem potencjału ultradźwięków (mezoterapia bezigłowa) lub poprzez wstrzyknięcie do powierzchniowych warstw skóry (mezoterapia igłowa). Mezoterapia zalecana jest przy wypadaniu włosów, łysieniu typu męskiego lub plackowatym, osłabieniu cebulek włosowych, a także w celu poprawy wyglądu włosów lub wzmocnienia, odżywienia skóry głowy i pobudzenia wzrostu włosów. Zabieg idealnie jest wykonać przed latem – dzięki temu włosy staną się mocne i odporne na niekorzystny wpływ słońca, wiatru i słonej wody.

Jak działa mezoterapia skóry głowy?
Podczas zabiegu do skóry głowy są wtłaczane lub wstrzykiwane składniki lecznicze, odżywcze i nawilżające. Mają one na celu zatrzymać wypadanie włosów, pobudzić wzrost nowych i zmniejszyć lub zlikwidować łysienie. Ponieważ docierają do głębokich warstw skóry, odżywiają ją i nawilżają, a także aktywują komórki macierzy w cebulce włosowej do wytwarzania włosa.

Jakie korzyści przynosi mezoterapia skóry głowy?
Pobudzenie do wytwarzania bujnej i zdrowej czupryny, zmniejszenie wypadania włosów i zatrzymanie łysienia to najważniejsze efekty mezoterapii skóry głowy. Najlepsze rezultaty osiąga się po serii cyklicznie wykonywanych zabiegów.

Zadaj mi pytanie lub umów się na konsultacje. Z chęcią odpowiem na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.